ОНОЈ ШТО ПРЕД ЕДНА ГОДИНА ВЛОЖИЛ 1.000 ЕВРА, СЕГА ИМА 4.000 - биткоинот се искачи на рекордни нивоа


Најпознатата криптовалута Биткоин достигна чекор до највисоката цена во историјата. Денешните 68.818,27 долари за еден биткоин на овој начин се доближија на ...
| | веќе видена | слични

Откако го допре своето последно „дно“ од околу 16.000 долари во услови на колапс на крипто берзата FTX и апсењето на нејзиниот сопственик Семјуел Банкмен-Фрид ...
| | веќе видена | слични

Цените на биткоинот вчера достигнаа ново највисоко ниво на сите времиња, преминувајќи ја границата од 72.200 долари. Ова се случи откако британскиот финансиски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И неделава продолжува растот на вредноста на најпознатата криптовалута биткоин. Имено, биткоин вчера на азиските берзи достигна вредност поголема од 72.000 ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОНОЈ ШТО ПРЕД ЕДНА ГОДИНА ВЛОЖИЛ 1.000 ЕВРА, СЕГА ИМА 4.000 - биткоинот се искачи на рекордни нивоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: