Бериша

  во

  Зимската пауза заврши, утре со дуелот меѓу Вардар и Македонија ЃП (14 часот) почнува вториот дел од сезоната во Првата фудбалска лига, а најтрофејниот ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател и екс премиер Сали Бериша, експресно реагираше на изјавите на актуелниот албански премиер Еди Рама и неговиот косовски колега ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател и експремиер Сали Бериша изјави дека продолжува да повикува на револуција како „единствен начин да се отстрани Еди Рама од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Клиниката за инфективни болести при Универзитетскиот клинички центар во Приштина на Фејсбук објави дека хоспитализираната странска државјанка не е заразена со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Клиниката за инфективни болести при Универзитетскиот клинички центар во Приштина на Фејсбук објави дека хоспитализираната странска државјанка не е заразена со ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Клиниката за инфективни болести при Универзитетскиот клинички центар во Приштина на Фејсбук објави дека хоспитализираната странска државјанка не е заразена со ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Клиниката за инфективни болести при Универзитетскиот клинички центар во Приштина на Фејсбук објави дека хоспитализираната странска државјанка не е заразена со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Струга Трим Лум во својата дебитантска сезона во есенскиот дел, беше навистина пријатно изненадување. Заврши на 6.место на табелата во ПМФЛ, со само три бода ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По три дена одмор, отако се вратија од сончевата Анталија, денеска Струга Трим Лум дома на првиот тренинг по враќањето од Турција, начекаа снег. Интересно беше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Новоименуваниот косовски министер за одрбана Антон Ќуни ја прими денеска официјално должноста, при што побара од неговиот претходник Рустем Бериша да му биде ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Новоименуваниот косовски министер за одрбана Антон Ќуни ја прими денеска официјално должноста, при што побара од неговиот претходник Рустем Бериша да му биде ...
  сите 130 | | | веќе видена