Бериша

  во

  Поранешниот премиер на Албанија, Сали Бериша за време на интервју ја откри неговата тајна за здрав живот. Пред неколку дена тој го прослави неговиот 75-ти ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Македонската А футсал репрезентација од 24. до 27. октомври ќе ги одигра натпреварите од предквалификациската група за пласман Светското првенство 2020. ...
  сите 76 | | | веќе видена

  По изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека ЕК е против започнувањете на преговорите на Албанија со ЕУ, пристигна и реакција од поранешниот ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Македонската футсал репрезентација од 24. до 27. октомври ќе ги одигра натпреварите од претквалификациската група за пласман Светското првенство 2020 година. ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Иако состојбата на 12-те службеници на Централната изборна комисија на Косово, кои имале алергија за време на верификација на гласовите од Србија е стабилна, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Директорката на Инфективната клинка во Приштина, Линдира Ајазај-Бериша даде нови детали околу здравствената состојба на службениците од Централната изборна ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Италијанскиот првак Јувентус ја оствари петтата победа во новата сезона во Серија А и со 16 бода по шест кола се искачи на првата позиција на табелата, со бод ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Директорката на КИЦ, Сермине Пурини од ДУИ лесно троши буџетски ПАРИ, од М. Култура и град Скопје, па така за манифестацијата „Звуци на чаршијата” ќе исплати ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Скоро 20 илајди евра ќе даде Културно информативниот центар за неколку пејачи кои се дел од манифестацијата "Звуци на чаршијата" . Најголем хонорар ќе отиде во ...
  сите 3 | | | веќе видена