Бериша

  во

  Во Албанија наскоро ќе почне движење „Баша оди си“, оцени познатиот албански политички аналитичар, Алфред Пеза, коментирајќи ја реакцијата на поранешната ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Кординаторот на социјалистичката партија на Албанија, Таулант Бала на социјалната мрежа на Фејсбук преку видео откри каде се наоѓа лидерот на опозицијата, ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Кординаторот на социјалистичката партија на Албанија, Таулант Бала на социјалната мрежа на Фејсбук преку видео откри каде се наоѓа лидерот на опозицијата, ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Овие денови сведоци сме на изживување врз еден коректен момак од албанска провиненција, по мене со грешен политички став, но став не од сега, туку со години, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Изборот за нов директор на МКЦ крена голема прашина во јавноста, откако беше обелоденето дека Бени Шаќири е еден од главните кандидати за прв човек на оваа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тетово доби современ Центар за аутизам, кој го отвори Здружението „Пурпура“ од Тетово со финансиска помош од Општината. Центарот ќе го посетуваат 10 до 12 деца ...
  сите 8 | | | веќе видена