Бериша

  во

  Англија повторно го победи својот конкурент во квалификациите во групата „А“ и речиси си обезбедија пласман за Европското првенство следната година. Откако ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Косово и даде три гола на Англија, но прими пет и тоа сите во првото полувреме, Англичаните со 5-3 го добија супер ефикасниот меч од квалификациите за ЕП ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Англија го победи Косово со 5:3 во вториот најефикасен меч во овие квалификации, со победничкиот на Германија против Естонија од 8:0. Стадионот „Сент Мери“ по ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо постигна четири гола за да помогне актуелниот европски шампион да се врати на вистински пат во квалификациите за Евро 2020 со 5:1 победа на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо постигна четири гола за да помогне актуелниот европски шампион да се врати на вистински пат во квалификациите за Евро 2020 со 5:1 победа на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  На стадионот „Ст. Мери’с“ во Саутемптон каде што своевремено одигравме историски 2:2 пред 17 години против Англија, но сега немаше изненадување иако вечерва ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Серијата од 16 натпревари без пораз на Косово беше прекината вечерва откако оваа репрезентација загуби со 5-3 на гостувањето против Англија. Интересно, гостите ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Косово имаше старт како од соништата на гостувањето кај Англија. По само 35 секунди игра, Косово поведе на стадионот „Сент Мери“ во Саутемптон. По една грешка ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Косовскиот фудбалер Бернард Бериша синоќа доби нов автомобил како награда од претседателот на Чеченија, Рамазан Кадиров, за голот што го даде против ФК Тамбов ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски футсал состав Шкупи обезбеди пласман во главните квалификации во Лигата на шампионите. Македонскиот претставник успеа да ги добие сите ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ерата на избор помеѓу партиски кратенки измира, остапувајќи пред желбата на општеството за персонификација на изборот, личната успешност вредна за награда или ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Веќе три години стана обичај албанската власт во август да се пресели на крајбрежјето на Дермија. Таму, премиерот Еди Рама ги пречека бос и во шорцеви ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од 01.08.2019год до 09.08.2019 год . во Струга се одржа семинар за карате, организиран од Проф. Бесник Мурати, долгогодишен карате инструктор . Каратистите од ...
  | | веќе видена

  Риљинд Бериша, кој имал само осум години во моментот на косовскиот конфликт, доби покана од Специјалниот суд да се појави во Хаг на распит на 5 август. „Имав ...
  сите 7 | | | веќе видена