Бериша

  во

  И во Македонија се играло фудбал со многу голови, шанси, прекрасни акции, “стрелање“ од 35 метри. И во Македонија, а попладнево на Чаир, се играло фудбал за ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Шкендија победнички си ја завршија домашната задача против Академија Пандев иако со мислите се на дуелот кој треба да се одигра во четврток ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Каков меч на Чаир. Ова досега ретко го имаме видено. Прекрасно, фантастично, со ревија голови, со победа на Шкупи преку Нето во 95.минута.Уф, секоја чест за ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Шкендија победнички си ја завршија домашната задача против Академија Пандев иако со мислите се на дуелот кој треба да се одигра во четврток ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Денеска се одиграа уште четири натпревари во рамките од шестото коло во Првата лига, Шкендија продолжува да биде единствената без пораз, а Беласица и натаму ги ...
  сите 111 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 6. КОЛО…. Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА (2-2) Дамбо Дербо 1′, Бериша 33′ – Велија 5′, Шала 42′ Струмица: БЕЛАСИЦА – ПЕЛИСТЕР (0-2) Алдаир ...
  сите 111 | | | веќе видена

  7 филма поддржани од Агенцијата за филм се селектирани за програмата на „Синедејс“. 2 филма со македонско мнозинско учество и 5 со малцинско ќе се прикажат на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Учењето на далечина може да биде најдоброто нешто за непрекинато образование за учениците и од основно и од средно образование во 2020 година. Како родител, ...
  сите 372 | | | веќе видена

  ВАРДАР – ШКУПИ 1:0 (0:0)Национална Арена „Тодор Проески“ во Скопје.Судија: Константин Влахо.Стрелци: Цветаноски 52’Ж. Картони: Попзлатанов, ...
  сите 55 | | | веќе видена

  На нешто помалку од еден час пред стартот на дербито од 5.коло во ПМФЛ, познати се почетните состави кај Вардар и Шкупи. Тоа е старо скопско дерби, кое се ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Шпанската фудбалска селекција во второто коло од Лигата на нациите во Мадрид во неделата вечер беа убедливи со 4:0 против Украина, додека Германија во Базел ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Шпанија вечерва во Мадрид убедливо ја совлада Украина со 4:0 во натпреварот од второто коло во Лигата на нации. „Црвената фурија“ одлично ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Серијата „Беса“ за албанската мафија постигна неверојатен успех во Регионот. Навидум обичниот Урош е принуден да работи и убива за нарко босот Дардан Бериша за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денес премиерот на Албанија, Еди Рама, ги критикуваше двете поранешни косовски влади кои според него го „одложија“ балканскиот договор за мини-Шенген. Според ...
  сите 12 | | | веќе видена