Бериша

  во

  Косовскиот претседател Хашим Тачи на денешното одбележување на 20-годишнината од масакрот во селото Избица, порача дека Косово никогаш нема да го заборави ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, Алфред Моисиу на индиректен начин го посоветува актуелниот шеф на државата Илир Мета да свика лидерска средба за решавање на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Хакан Чалханоглу е познат по својот силен удар кој често знае да го тестира од голема далечина, но вечерва фудбалерот на Милан го видовме и во едно доста ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Тирана денеска повторно се судрија демонстрантите со полицијата на шестиот антивладин протест пред зградата на парламентот. Демонстрантите се обидоа да го ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Иронијата на судбината на Балканот е што за раководства има ликови кои со својот настап и политики ја исцртуваат сликата за Балканот во очите на Европа. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Денес во албанскиот главен град, на анти-владиниот протест дојде до нови судири помеѓу демонстрантите и полицијата. Демонстрантите се обидоа да го пробијат ...
  сите 67 | | | веќе видена