Бериша

  во

  Репрезентацијата на Косово е под жестоки напади на јавноста по синоќешниот пораз од Македонија во полуфиналето од плеј-оф баражот за пласман на ЕП. Домашните ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонија ќе игра во финалето од Лигата на нациите против Грузија на патот до Европското првенство следната година, откако во полуфиналната плеј-оф бараж ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Вечерва од 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје во полуфиналето од плеј-офот за пласман на ЕП силите ќе ги одмерат Македонија и Косово. ...
  сите 124 | | | веќе видена

  На Македонија ќе ѝ недостасува Елиф Елмас вечерва против Косово, но нашата репрезентација има одлична позиција за да го продолжи патот кон Европското првенство ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Конечно дојде и тој ден. Македонија игра полуфинален бараж за пласман на Европско Првенство против Косово. Не треба да се трошат премногу зборови за важноста ...
  сите 267 | | | веќе видена

  Селекторот на Косово, Бернард Шаландес се соочува со сериозни проблеми околу креацијата на составот за денешниот натпревар против Македонија во полуфиналето од ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Според составите што ги објавија двајцата селектори, Игор Ангеловски на Македонија и Бернард Шаланде на Косово, нашата репрезентација е фаворит и според уште ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Поранешниот играч на Лацио, Валон Бериша ќе биде капитен на Косово на дуелот против Македонија, откако двете први опции за капитенската лента, Амир Рахмани и ...
  сите 284 | | | веќе видена

  Вучиќ треба да го објави името на мандатарот на новата влада, Пецас вели дека "ратификуваниот меѓународен договор од Преспа не може да се промени"...ова се ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во судската одлука во Албанија, долга 180 страни се наведува дека имало сомнежи дека Хоџа бил замешан и во атентатот врз македонскиот претседател Киро ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Иако поминаа 25 години од атентатот на првиот претседател на Македонија, Киро Глигоров сè уште не се знаат ниту нарачателите ниту извршителите. Од 3 септември ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Она што и се случува на нашата најдобра репрезентација, со дефитивното неиграње на Елиф Елмас поради Ковид-19, а и со (не)доаѓањето на Горан Пандев во Скопје, ...
  сите 250 | | | веќе видена

  Шкупи – Борец 3:0 (0:0)Стадион на ЧаирБез гледачиГлавен судија: Крумислав Ѓоргиев, Никола Караколев Кристија Џонов (сите од Штип)Стрелци: Дарбо 53‘, 72‘, Адеми ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Довчерашниот фудбалер на Фенербахче сè уште не дебитира за новиот тим бидејќи беше позитивен на коронавирус, но ќе му биде на располагање на селекторот на ...
  сите 106 | | | веќе видена