Бериша

  во

  Со реми (1-1) против српскиот Младост Лучани, македонскиот прволигаш Струга Трим Лум ги заврши подготовките во Анталија. Стружани повеле со погодокот на Емран ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Познати се двата преостанати спаринг – партнери на Струга Трим Лум на подготовките во Анталија. На 31 јануари нашиот прволигаш ќе ги одмери силите со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонската А футсал репрезентација утре ги започнува подготовките за претквалификацискиот турнир за пласман во главната рунда од квалификациите за Европско ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Македонската футсал репрезентација утре ги започнува подготовките за претквалификацискиот турнир за пласман во главната рунда од квалификациите за Европско ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонската А футсал репрезентација утре ги започнува подготовките за претквалификацискиот турнир за пласман во главната рунда од квалификациите за Европско ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Косовскиот претседател Хашим Тачи го поздрави најавеното отворање на авиолинијата Приштина – Белград, оценувајќи дека тоа претставува „чекор напред во напорите ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Авторитетот на цивилното воздухопловство на Косово (АЦЦ) прими денеска писмо со намери од авио-компанијата Луфтханса за отворање авионска линија меѓу главните ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Косовскиот претседател Хашим Тачи го поздрави најавеното отворање на авиолинијата Приштина – Белград, оценувајќи дека тоа претставува „чекор напред во напорите ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Утре рано наутро, со лет Скопје – Истанбул – Анталија, експедицијата на Струга Трим Лум ќе се пресели во познатиот туристички центар во Турција, каде ќе остане ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Косовскиот претседател Хашим Тачи го поздрави најавеното отворање на авиолинијата Приштина – Белград, оценувајќи дека тоа претставува „чекор напред во напорите ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Косовскиот претседател Хашим Тачи го поздрави најавеното отворање на авиолинијата Приштина – Белград, оценувајќи дека тоа претставува „чекор напред во напорите ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Американски дипломати го надгледуваа потпишувањето на договорот со кој по неколку децении беа обновени комерцијални летови меѓу Србија и Косово, што има за цел ...
  сите 34 | | | веќе видена