Бериша

  во

  Андора го слави ремито против Албанија на гости и рекордните 4 освоени бодови во квалификациски циклус за настап на Европско првенство и иако се претпоследни ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Професорот по меѓународно право Африм Хоти изјави дека Косово во дипломатијата направило многу грешки. – Направивме многу грешки во чекорите, не изградивме ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Црна Гора не сака да биде дел од „мини Шенген“. Министерката за економија Драгица Секулиќ, ја отфрли идејата и можноста земјата да се придружи на балканската ...
  сите 518 | | | веќе видена

  Тешко е да не чувствувате ништо додека гледате мало детенце кое после толку години страдања и ужаси, го наоѓа мирот и ги почуствува прегратките на неговите ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Селтик е сигурен патник во нокаут фазата во Лига Европа, откако оваа вечер направи историја на италијанско тло, остварувајќи ја првата победа во Европа на ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Али Ахмети, лидерот на ДУИ и Муса Џафери, поранешен вицепремиер во новиот аудио разговор што на Фејсбук пред малку го објави кичевецот под псевдоним Ел Чека ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Составот на Милан забележа победа над СПАЛ од 1-0 во последната средба од 10 коло во италијанската прва лига. „Росонерите“ и на оваа средба не блескаа, но ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Составот на Милан забележа победа над СПАЛ од 1-0 во последната средба од 10 коло во италијанската прва лига. „Росонерите“ и на оваа средба не блескаа, но ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Голема крвава пресметка помеѓу неколку семејства кои влегле во конфликт денеска се одиграла во Суботица,Србија, пренесува Курир.рс. Во денешната тепачка што ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Голема крвава пресметка помеѓу неколку семејства кои влегле во конфликт денеска се одиграла во Србија, Суботица, пренесува Курир.рс. Според овие извори, во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Конфликт избил меѓу две семејства денеска во околу 11:30 часот на пазар во Суботица, а според неофицијални информации кои ги пренесуваат локалните медиуми, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Премиерот Еди Рама ја откажал средбата со претседателот на РСМ Стево Пендаровски, кој викендов беше во службена посета на Албанија.Пендаровски се сретна со ...
  сите 18 | | | веќе видена