Бериша

    во

    Фрлање молотови коктели врз Владата, Парламентот и полицијата, запалени прозорци, влезната и задната врата на Владата, повредени најмалку 15 полицајци, ...
    сите 172 | | | веќе видена

    Мукадезе Хајдари е новата претседателка на Форумот на жените на ДУИ, соопшти партијата. Во Скопје денеска се одржа Изборното собрание на Демократската Унија за ...
    сите 77 | | | веќе видена