Бериша

  во

  Скопските пожарникари и доброволци кои беа испратени да помогнат во Албанија по катастрофалниот земјотрес денеска добија благодарници од Град Скопје. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов и заменик-градоначалникот Енвер Малиќи им доделија благодарници на пожарникарите и на доброволците коишто беа дел од екипите што ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов и заменик-градоначалникот Енвер Малиќи им доделија благодарници на пожарникарите и на доброволците коишто беа дел од екипите што ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов и заменик градоначалникот Енвер Малиќи им доделија благодарници на пожарникарите и на доброволците коишто беа дел од екипите што ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Скопските пожарникари и доброволци кои беа испратени да помогнат во Албанија по катастрофалниот земјотрес денеска добија благодарници од Град Скопје. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и заменик градоначалникот Енвер Малиќи денеска им доделија благодарници на пожарникарите и на доброволците коишто беа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов и заменик градоначалникот Енвер Малиќи денеска им доделија благодарници на пожарникарите и на доброволците коишто беа дел од екипите ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Долгометражниот игран филм „Летечкиот циркус“ на косовскиот режисер Фатос Бериша, кој е поддржан и од нашата Агенција за филм и за кој постпродукција беше во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Од Приштина повторно доаѓаат силни реакции, откако поранешниот албански премиер, Сали Бериша, објави дека Косово е во границите на Србија и на мапите во ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Една година по воведувањето царини на стоки од Србија и Босна и Херцеговина, финансиската штета на двете земји е огромна, додека Косово во голема мерка успеа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дваесетина минути ја делеа фудбалската репрезентација на Косово од апсолутно неверојатен подвиг, три бода и многу близу до пласман на Европско првенство од прв ...
  сите 159 | | | веќе видена