Бериша

  во

  Составот на Милан забележа победа над СПАЛ од 1-0 во последната средба од 10 коло во италијанската прва лига. „Росонерите“ и на оваа средба не блескаа, но ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Голема крвава пресметка помеѓу неколку семејства кои влегле во конфликт денеска се одиграла во Суботица,Србија, пренесува Курир.рс. Во денешната тепачка што ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Голема крвава пресметка помеѓу неколку семејства кои влегле во конфликт денеска се одиграла во Србија, Суботица, пренесува Курир.рс. Според овие извори, во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Конфликт избил меѓу две семејства денеска во околу 11:30 часот на пазар во Суботица, а според неофицијални информации кои ги пренесуваат локалните медиуми, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Премиерот Еди Рама ја откажал средбата со претседателот на РСМ Стево Пендаровски, кој викендов беше во службена посета на Албанија.Пендаровски се сретна со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер на Албанија, Сали Бериша за време на интервју ја откри неговата тајна за здрав живот. Пред неколку дена тој го прослави неговиот 75-ти ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Македонската А футсал репрезентација од 24. до 27. октомври ќе ги одигра натпреварите од предквалификациската група за пласман Светското првенство 2020. ...
  сите 76 | | | веќе видена

  По изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека ЕК е против започнувањете на преговорите на Албанија со ЕУ, пристигна и реакција од поранешниот ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Македонската футсал репрезентација од 24. до 27. октомври ќе ги одигра натпреварите од претквалификациската група за пласман Светското првенство 2020 година. ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Иако состојбата на 12-те службеници на Централната изборна комисија на Косово, кои имале алергија за време на верификација на гласовите од Србија е стабилна, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Директорката на Инфективната клинка во Приштина, Линдира Ајазај-Бериша даде нови детали околу здравствената состојба на службениците од Централната изборна ...
  сите 6 | | | веќе видена