Бериша

  во

  Тензично е пред албанскиот Парламент во кој се одржува пленарана седница, а пред него илјадници граѓани повторно излегоа на протест организран од обединетата ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Тензично е пред албанскиот Парламент во кој се одржува пленарана седница, а пред него илјадници граѓани повторно излегоа на протест организран од обединетата ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Албанското Министерство за Европа и надворешни работи соопшти дека почнало дисциплинска постапка против амбасадорката на Албанија во Атина, Ардијана Хобдари, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Албанското Министерство за Европа и надворешни работи соопшти дека почнало дисциплинска постапка против амбасадорката на Албанија во Атина, Ардијана Хобдари, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Албанската полиција употреби сознавец на антивладините протести што се одржаа денеска во Тирана . Повеке илјади членови и приврзаници на опозицијата прво ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Беше една од најпопуларните македонски пејачки на крајот од деведесетите години. Во 2000 година го сними својот прв и за сега единствен албум, „Без зборови“, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Здружението за здравствена, образовна и социјална помош поднесе иницијатива за оценка на уставноста на Законот за снабдување со вода за пиење и одведување на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  1 март 2019 1498.- На патот кон Индија, португалскиот морепловец Васко де Гама како прв Европеец испловил на брегот на сегашната африканска држава Мозамбик. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Портпаролката на албанската Влада и актуелен државен министер за односи со Парламентот, Елиса Спиропали оцени дека делегацијата на Европскиот парламент јасно ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Портпаролката на албанската Влада и актуелен државен министер за односи со Парламентот, Елиса Спиропали оцени дека делегацијата на Европскиот парламент јасно ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на албанскиот Парламент денеска до Централната изборна комисија (ЦИК) го достави барањето за укинување на мандатите на 56-те пратеници од ...
  сите 21 | | | веќе видена