Ахмети: Коалицијата со Бошњачкиот демократски сојуз не прави убедливи победници

По потпишувањето на коалицијата за Европскиот фронт со ДПА на Мендух Тачи, Движењето Народ на Скендер Реџепи Зејди, ДЕП на Аријан Хоџа, со Турската демократска ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не се промени и не сака да се менува. Напротив, ги продлабочува етничките поделби, се вели во соопштението од ДУИ. Во продолжение целото соопштение ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Караванот на „Европскиот фронт“ предводен од кандидатот за претседател на државата, Бујар Османи, заедно со членови на ДУИ и кандидати за пратеници, вчера во ...
| | веќе видена | слични

„Последно од ВМРО, алудирајќи на правичната застапеност на Албанците, Мицкоски обвинува дека ‘лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети ја има ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ДУИ и СДСМ се лицето и опачината на една иста паричка. Ковачевски на тацна му ја подари Македонија на главниот стопан Ахмети. 100 души од ДУИ управуваат со два ...
| | веќе видена | слични

Претседателот рече дека Ахмети објаснил пред целата јавност кој е неговиот план за Македонија. И како што кажа, тој се објаснува во три едноставни зборови - ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт не води политичка битка со албанската опозиција, туку со ВМРО-ДПМНЕ затоа што не сакаат уставни измени, изјавил синоќа во Дебар лидерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 720 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 169 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 282 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Коалицијата со Бошњачкиот демократски сојуз не прави убедливи победници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: