Барак Обама

  во

  Светот неодамна беше изненаден од снимката на која севернокорејскиот диктатор Ким Џонг Ун заплака пред насобраните луѓе на воената парада. Тој заплака додека ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Доналд Трамп и Џо Бајден се судрија во четвртокот за тоа како да се управува со пандемијата со корона вирусот, за расните прашања во САД, а разменија и ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Ејми Кони Барет најверојатно ќе стане новиот доживотен член на Врховниот суд на САД. Таа денеска беше поддржана од Комитетот за правда на Сенатот на САД. Барет ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ејми Кони Барет најверојатно ќе стане новиот доживотен член на Врховниот суд на САД. Таа денеска беше поддржана од Комитетот за правда на Сенатот на САД. Барет ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ејми Кони Барет најверојатно ќе стане новиот доживотен член на Врховниот суд на САД. Таа денеска беше поддржана од Комитетот за правда на Сенатот на САД. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ејми Коуни Барет најверојатно ќе стане новиот доживотен член на Врховниот суд на САД. Таа денеска беше поддржана од Комитетот за правда на Сенатот на САД. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговиот претходник Барак Обама размениле голем број навреди на ривалските митинзи организирани на оддалечени локации низ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговиот претходник Барак Обама размениле голем број навреди на ривалските митинзи организирани на оддалечени локации низ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На собирот на Демократите во Филаделфија, поранешниот американски претседател Барак Обама го критикуваше одговорот на Доналд Трамп на пандемијата на ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Папата Францискo е првиот понтиф којшто ги поддржал истополовите бракови. Тој испрати најдиректни пораки во врска со правата на хомосексуалците на премиерното ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Џо Бајден е присутен во американскиот политички живот веќе половина век и, потенцирајќи го своето искуство во политиката, се обидува да се докаже како цврста и ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Џо Бајден е присутен во американскиот политички живот веќе половина век и, потенцирајќи го своето искуство во политиката, се обидува да се докаже како цврста и ...
  сите 167 | | | веќе видена