Барак Обама

  во

  Американските разузнавачки служби веќе нема да мора јавно да објавуваат информации за бројот на цивилни жртви убиени за време на воздушните напади „надвор од ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Некои од најпознатите и најуспешните луѓе на светот се познати по тоа што носат иста гардероба секој ден на работа. Во многу случаеви, овие препознатливи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев прими писмо од поранешниот потпретседател на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американско-британскиот бизнисмен и инвеститор, Бил Браудер, е повторно обвинет од руските власти за убиство и финансиски малверзации, откако лани во ноември ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американско-британскиот бизнисмен и инвеститор, Бил Браудер, е повторно обвинет од руските власти за убиство и финансиски малверзации, откако лани во ноември ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американско-британскиот бизнисмен и инвеститор, Бил Браудер, е повторно обвинет од руските власти за убиство и финансиски малверзации, откако лани во ноември ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Портретите од бившиот американски претседателски пар Барак и Мишел Обама минатата година привлекле над два милиони посетители во Националната галерија со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешни високи официјални претставници на САД, вкупно 58 демократи и републиканци, подготвуваат изјава за прогласот за вонредна состојба на јужната граница ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Поранешни високи официјални претставници на САД, вкупно 58 демократи и републиканци, подготвуваат изјава за прогласот за вонредна состојба на јужната граница ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Поранешни високи официјални претставници на САД, вкупно 58 демократи и републиканци, подготвуваат изјава за прогласот за вонредна состојба на јужната граница ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Бригадниот генерал на Исламската револуционерна гарда (ИРГЦ), Амир Али Хаџизаде, во својот говор на 24 февруари истакна дека иранската воена технологија го ...
  сите 31 | | | веќе видена