Барак Обама

  во

  Федералните власти ги испитуваат сомнителните пакети со експлозивни направи испратени до Белата куќа, до поранешниот претседател Барак Обама и поранешниот ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Федералната полиција и тајната служба испитуваат сомнителен пакет што се наоѓа во близина на куќата на поранешниот американски претседател Бил Клинтон и ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажувa дрвена кутија полна ...
  сите 255 | | | веќе видена

  Федералните власти ги испитуваат сомнителните пакети со експлозивни направи испратени до Белата куќа, до поранешниот претседател Барак Обама и поранешниот ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажув дрвена кутија полна ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажувa дрвена кутија полна ...
  сите 262 | | | веќе видена

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажув дрвена кутија полна ...
  сите 265 | | | веќе видена

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажув дрвена кутија полна ...
  сите 267 | | | веќе видена

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажув дрвена кутија полна ...
  сите 276 | | | веќе видена

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажув дрвена кутија полна ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажув дрвена кутија полна ...
  сите 292 | | | веќе видена

  Русија ја осуди одлуката на Доналд Трамп да ги повлече САД од клучниот договор за нуклеарно оружје и се закани дека ќе се одмазди за овој „многу опасен потег“. ...
  сите 153 | | | веќе видена

  "Пензионираниот" гејмер Даглас Мартин во емотивна исповед на Јутјуб ја откри вистинската причина поради која ја прекинал врската со Јанет Гарсија, позната како ...
  сите 20 | | | веќе видена

  "Пензионираниот" гејмер Даглас Мартин во емотивна исповед на Јутјуб ја откри вистинската причина поради која ја прекинал врската со Јанет Гарсија, позната како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Затворот „Гвантанамо“, каде што повеќето затвореници се обвинети за вмешаност во нападите од 11 септември, би можел да функционира уште најмалку 25 години. ...
  сите 11 | | | веќе видена