Барак Обама

  во

  Изборите во 2020 година можат да ги доведат САД на раб од граѓанска војна, смета харвардскиот историчар Нил Фергусон во колумна за „Бостон глоуб“. Според него, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Изборите во 2020 година можат да ги доведат САД на раб од граѓанска војна, смета харвардскиот историчар Нил Фергусон во колумна за „Бостон глоуб“.Според него, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Изборите во 2020 година можат да ги доведат САД на раб од граѓанска војна, смета харвардскиот историчар Нил Фергусон во колумна за „Бостон глоуб“. Според него, ...
  сите 105 | | | веќе видена

  После апсењето на лицето кое што испраќаше пакети со експлозивни направи до поддржувачите на Демократите, американскиот претседател порача дека никогаш во САД ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Сомнителен пакет испратен е и до демократот Том Стејер, познат по тоа што претходно бараше импичмент за претседателот Доналд Трамп. Американските власти ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Сезар Сајок е аматерски бодибилдер и поранешен стриптизер, осаменик со дебело полициско досие, кој малку се интересирал за политика пред Доналд Трамп да биде ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Сомнителен пакет беше испратен до калифорнискиот милијардер и демократ Том Штајер, кој е познат по повикот за импичмент на амриканскиот претседателoт Доналд ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Сомнителен пакет испратен е и до демократот Том Стејер, познат по тоа што претходно бараше импичмент за претседателот Доналд Трамп. Американските власти ...
  сите 31 | | | веќе видена