Барак Обама

  во

  Американскиот генерал Џозеф Вотел предупреди во вторникот дека Исламската држава (ИД) претставува трајна закана по планираното американско повлекување од ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Вашингтон бара од Алијансата да се фокусира на поофанзивни мисии, а сојузниците би можеле да направат огромна, самоуништувачка грешка ако го следат неговото ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Првите две години од мандатот на Трамп како американски претседател беа полни со настани и, според многумина, доста хаотични. Критичарите постојано ја напаѓаат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот Конгрес разгледува два предлог-закона за ограничување на правото на претседателот да употреби нуклеарно оружје, соопштија портпаролите на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот Конгрес разгледува два предлог-закона за ограничување на правото на претседателот да употреби нуклеарно оружје, соопштија портпаролите на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот Конгрес разгледува два предлог-закона за ограничување на правото на претседателот да употреби нуклеарно оружје, соопштија портпаролите на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Американскиот Конгрес разгледува два предлог-закона за ограничување на правото на претседателот да употреби нуклеарно оружје, соопштија портпаролите на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Портпаролката на Белата куќа, Сузан Сандерс (36), во интервју за КБС изјави дека верува дека Бог ги повикува сите да ги исполнат различните улоги, па така Бог ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Германија, Франција и Велика Британија во четвртокот, на маргините од неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на Европската унија во Букурешт, ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Поранешната американска водителка Опра која вчера го прослави својот 65 роденден, за себе вели дека најтешкиот дел во животот го искусила во нејзината младост. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Видовме што зборувале Кондолиза Рајс, Барак Обама и Мајк Помпео. Нивните говори во Каиро се рефлексија на американската политика. Тие се нешто сосема спротивно ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, ги нарече големи патриоти стотината илјади работници во федералните јавни служби кои работат без плата за време на ...
  сите 132 | | | веќе видена

  На групата „Балкански хумор“ на социјалната мрежа „Фејсбук“ се појави монтирано видео од настапот на групата „У2“, на кое главниот член во бендот, Боно Вокс, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп ги нарече големи патриоти, стотината илјади работници во федералните јавни служби, кои работат без плата за време на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп ги нарече големи патриоти, стотината илјади работници во федералните јавни служби, кои работат без плата за време на ...
  сите 125 | | | веќе видена