Барак Обама

  во

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажув дрвена кутија полна ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажув дрвена кутија полна ...
  сите 292 | | | веќе видена

  Русија ја осуди одлуката на Доналд Трамп да ги повлече САД од клучниот договор за нуклеарно оружје и се закани дека ќе се одмазди за овој „многу опасен потег“. ...
  сите 153 | | | веќе видена

  "Пензионираниот" гејмер Даглас Мартин во емотивна исповед на Јутјуб ја откри вистинската причина поради која ја прекинал врската со Јанет Гарсија, позната како ...
  сите 20 | | | веќе видена

  "Пензионираниот" гејмер Даглас Мартин во емотивна исповед на Јутјуб ја откри вистинската причина поради која ја прекинал врската со Јанет Гарсија, позната како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Затворот „Гвантанамо“, каде што повеќето затвореници се обвинети за вмешаност во нападите од 11 септември, би можел да функционира уште најмалку 25 години. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Затворот „Гвантанамо“, каде што повеќето затвореници се обвинети за вмешаност во нападите од 11 септември, би можел да функционира уште најмалку 25 години. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Затворот Гвантанамо, каде што повеќето затвореници се обвинети за вмешаност во нападите од 11. септември, би можел да функционира уште најмалку 25 години.„Мора ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, веќе собра повеќе од 100 милиони долари за предизборната кампања за претседателските избори што треба да се одржат во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Само од  јули до септември Трамп собрал 18 милиони долари преку одборот за организација на кампањата и Републиканскиот национален одбор. Вкупно , Трамп во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, веќе собра повеќе од 100 милиони долари за предизборната кампања за претседателските избори што треба да се одржат во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, себеси се претстави како вистински и искрен борец за заштита на животната средина, но рече дека не може да каже дали ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Доналд Трамп тврди дека неговата ќерка Иванка би била идеална замена за Ники Хејли на местото амбасадор на Соединетите Американски Држави во Обединетите нации. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Можеби тоа никому не му е потребно, но на почетокот на ноември, кога во целост ќе стапат во сила новите американски санкции кон Иран, односите меѓу САД и Кина ...
  сите 17 | | | веќе видена