Барак Обама

  во

  Најпознатите модните креатори се грижеа за нејзиниот стајлинг посебно на јавните настани. Но, откако  Барак Обама го заврши својот претседателски мандат, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Барак Обама во улогата на Дедо Мраз се појави во државната болница во Вашингтон. На снимките и фотографиите споделени на Твитер се гледа веселата атмосфера и ...
  сите 69 | | | веќе видена

   Саша и Малиа имале низа ограничувања од страна на родителите сè со цел и покрај богатството и вниманието од медиумите да израснат во приземјени и паметни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со поддршка на НАТО, САД го зголемиле притисокот на Русија поради сомнение дека таа земја го крши договорот со балистичките ракети за среден дострел. Во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Специјалниот пратеник на САД во меѓународната антиџихадистичка коалиција Брет Мекгурк поднесе оставка на функцијата, во знак на протест поради одлуката на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Специјалниот пратеник на САД во меѓународната антиџихадистичка коалиција Брет Мекгурк поднесе оставка на функцијата, во знак на протест поради одлуката на ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Специјалниот пратеник на САД во меѓународната антиџихадистичка коалиција Брет Мекгурк поднесе оставка на функцијата, во знак на протест поради одлуката на ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Главниот американски функционер во борбата против џихадистичката групација Исламска држава, Брет Мекгарк, поднесе оставка поради одлуката на претседателот ...
  сите 102 | | | веќе видена