Барак Обама

  во

  Пакети за кои се верува дека содржеле експлозивни направи биле испратени до поранешниот претседател на САД, Барак Обама и поранешната државна секретарка ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Во зградата на CNN во Њујорк денеска е најдена експлозивна направа , поради што сите вработени мораа да се евакуираат. Водителите најпрвин продолжија со ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Шефот на одделот за антитероризам во Њујорк, Џон Милер, изјави дека постои основано сомневање дека исто лице испратило експлозивни пакети на Си-Ен-Ен, Џорџ ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Демократскиот гувернер на државата Њујорк, Ендрју Куомо, изјави денеска дека сомнителна експлозивна направа била испратена и во неговиот кабинет, со што стана ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Хилари се заблагодари до тајната служба што го пресретна сомнителниот пакет Хилари Клинтон денеска им се заблагодари на „мажите и жените на тајната служба кои ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Шефот на одделот за антитероризам во Њујорк, Џон Милер, изјави дека постои основано сомневање дека исто лице испратило експлозивни пакети на Си-Ен-Ен, Џорџ ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Секој кој што е одговорен за овие терористички акти ќе биде изведен пред лицето на правдата, соопштија од Белата куќа Портпаролката на Белата куќа Сара Сандерс ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Белата куќа денеска ги осуди сомнителните пратки испратени на адреса на Барак Обама и Бил и Хилари Клинтон нарекувајќи ги подли обиди за напад и застрашувачки ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Волстрит џурнал“ го критикикуваше Џером Пауел, раководителот на Федералните резерви на САД, затоа што не ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Волстрит џурнал“ го критикикуваше Џером Пауел, раководителот на Федералните резерви на САД, затоа што не ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Откако денес беа пресретнати сомнителни пакети со експлозивни направи испратени до Хилари и Бил Клинтон, Барак Обама и Белата куќа, американските медиуми ...
  сите 177 | | | веќе видена