Барак Обама

  во

  Специјалниот пратеник на САД во меѓународната антиџихадистичка коалиција Брет Мекгурк поднесе оставка на функцијата, во знак на протест поради одлуката на ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Специјалниот пратеник на САД во меѓународната антиџихадистичка коалиција Брет Мекгурк поднесе оставка на функцијата, во знак на протест поради одлуката на ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Главниот американски функционер во борбата против џихадистичката групација Исламска држава, Брет Мекгарк, поднесе оставка поради одлуката на претседателот ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис ги ограничуваше драматичните воинстени импулси на Доналд Трамп во изминатите две години, но ваквата практика ќе ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Мишел Обама (54) го искористи своето гостување во центарот Беркли во Бруклин каде разговараше со ѕвездата од серијата "Сексот и градот", Сара Џесика Паркер ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Мишел Обама (54) го искористи своето гостување во центарот Беркли во Бруклин каде разговараше со ѕвездата од серијата "Сексот и градот", Сара Џесика Паркер ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Бившиот претседател на САД, Барак Обама, минимално преправен како Дедо Мраз, без најава со посета ги изненади децата во една болница во Вашингтон. На болните ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Поранешниот американски претседател, Барак Обама како Дедо Мраз им даваше подароци на децата од болница во Вашингтон. – Имав можност да разговарам со ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Дека љубовта кон поранешниот американски претседател Барак Обама не згаснува докажаа и дечињата и вработените во Детската болница во Вашингтон, каде тој се ...
  сите 116 | | | веќе видена