Барак Обама

  во

  Има повеќе причини поради кои Израелците не би го сакале Бенјамин Нетанјаху. Тој знае да се однесува горделиво и одмаздољубиво. Искусниот Нетанјаху често е и ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни 11 натпревари, а домашните навивачи се простуваа од Двејн Вејд и Дирк Новицки на кои им остана да го одиграат само ...
  сите 76 | | | веќе видена

  И покрај тоа што насловот на денешнава колумна можеби е збунувачки за сите оние докони колеги кои го читаат во моментот, сепак тој треба да има длабока порака ...
  | | веќе видена

  Изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни 11 натпревари, а домашните навивачи се простуваа од Двејн Вејд и Дирк Новицки на кои им остана да го одиграат само ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека нема да се врати на политиката на одвојување на деца од мигрантски семејства кои илегално ја ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека нема да се врати на политиката на одвојување на деца од мигрантски семејства кои илегално ја ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека нема да се врати на политиката на одвојување на деца од мигрантски семејства кои илегално ја ...
  сите 28 | | | веќе видена

  – Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека нема да се врати на политиката на одвојување на деца од мигрантски семејства кои илегално ја ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Гардијан Џо Бајден се извинуваше заради непримерното однесување кон жените. Пит Батигиг се извинуваше заради фразата „сите животи се важни“. Талси Габард се ...
  | | веќе видена