Атлетико

  во

  Антоан Гризман најверојатно ќе го напушти Атлетико Мадрид во летниот преоден рок, неколку големи клубови се заинтересирани за неговиот потпис. Шпанија На 1 ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Дел од фановите на Атлетико Мадрид репија на оригинален начин да ја покажат својата поддршка за тренерот Диего Симеоне, кој се наоѓа во тежок момент. Дебаклот ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Според едно истражување спроведено за PepsiCo, пласманот на фудбалскиот пазар ја зголемил познатоста на брендот ширум светот на дури 40%, а со тоа и бројот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанскиот првак Јувентус уште два дена ќе стравува и ќе ја чека одлуката дали Кристијано Роналдо ќе добие суспензија и нема да игра на дуелите против Ајакс ...
  сите 102 | | | веќе видена