Атлетико

  во

  Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, по синоќешниот триумф над Ливерпул ги сподели своите впечатоци од изданието на голманот Јан Облак. Атлетико победи ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во ситуација кога Атлетико Мадрид бараше гол за израмнување и пласман во четвртфинале на ЛШ, Диего Коста излезе бесен од игра а можеше да се разбере што ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Екипата на Ливерпул синоќа пред своите гледачи доживеа елиминација од Лигата на шампионите откако загуби по продолженијата од тимот на Атлетико Мадрид. ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампиони откако по 120 минути борба на „Енфилд роуд“, го елиминираше актуелниот првак Ливерпул. ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Поразот и елиминацијата од Атлетико Мадрид , тешко му паднаа на менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп. Германецот прво го издвои голманот Адријан како главен ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Кога некој не знае да ги искористи шансите следува казна. Така беше вечерва на „Енфилд роуд“ каде Атлетико Мадрид го елиминира европскиот шампион и тоа по ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, истакна дека не може да објасни како неговиот тим примил три гола во вториот натпревар од осминафиналето на Лигата на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Пари Сен Жермен и се одмазди на Борусија Дортмунд за поразот на првиот меч на „Сигнал Идуна Парк“ од 2:1. Вечерва на празниот „Парк на принцовите“ францускиот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Ливерпул упати 35 удари кон голот на Атлетико Мадрид, од кои 12 беа во рамките на голот, а постигнаа само два гола кои се покажаа како недоволни за пласман на ...
  сите 21 | | | веќе видена