Атлетико

  во

  МФудбалерот на Баерн Минхен, Серж Гнабри е позитивен на коронавирусот и ќе го пропушти утрешниот натпревар против Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Баерн Минхен нема да смета на услугите на Серж Гнабри на утрешниот дуел со Атлетико Мадрид од Лигата на шампионите. Гнабри кој во минатата сезона беше еден од ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Јувентус и Андреа Пирло имаа победнички старт на новата сезона во Лигата на шампионите, откако повратникот кај „бјанконерите“, Алваро Мората постигна два гола ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Англиски „Скај спортс“ објави ексклузивна информација дека формирањето на фудбалската Европска Премиерлига е во завршна фаза, и наскоро треба да биде ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Ливерпул преговараат за креирање на ново натпреварување во кое ќе учествуваат клубови од Англија, Шпанија, Франција, Италија и Германија и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Како што информира „Скај Спортс“, за две години ќе стартува нов проект од страна на светската фудбалска куќа. Формирањето на т.н. „европска Премиер лига“ е во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Ливерпул преговараат за креирање на ново натпреварување во кое ќе учествуваат клубови од Англија, Шпанија, Франција, Италија и Германија и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Од денеска почнува групната фаза на фудбалската Лига на шампиони. 32 клубови ќе се борат за престижниот пехар наменет за европскиот шампион, а бранител на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  ФУДБАЛ Со вечерашните осум натпревари од првото коло во групите Е, Ф, Г и Х почнува новата сезона во најквалитетното клупско фудбалско натпреварување во ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Новото издание на Лигата на шампионите стартува вечерва, а многумина веруваат дека оваа сезона ќе се памети по тоа што Лионел Меси за последен пат ќе се обиде ...
  сите 70 | | | веќе видена