Атлетико

  во

  Авионот на Борусија Дортмунд избегна судир на аеродромот во Мадрид при пристигнувањето за натпреварот од Лигата на шампионите против Атлетико. Се одвивала ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Атлетико Билбао, Икер Муниаин го одби Ливерпул поради својот клуб. Ливерпул размислуваше за донесување на Муниаин веќе во јануари, но тоа нема да ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд, Атлетико Мадрид, Барселона, Интер, Ајакс, Баерн, Манчестер сити и Јувентус имаат шанса по денешните и утрешни натпревари во Лигата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Газета дело Спорт“ открива повеќе детали од судскиот процес помеѓу Челси и Антонио Конте во кој стратегот бара обештетување од околу 23 милиони евра, „Сините“ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Антонио Конте бара обесштетување од 23 милиони евра по отказот кој го доби во јули, Челси се обидува да се извади со смешни изговори, вели дека Италијанецот не ...
  сите 18 | | | веќе видена