Атлетико

  во

  Италијанскиот калчолигаш Интер има намера да ја засили одбраната и веќе ги „пикира“ потенцијалните засилувања. Тренерот Лучијано Спалети посакува на „Џузепе ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите југословенски фудбалери, Драгослав Шекуларац денес почина во Белград на 81 годишна возраст. Шекуларац беше роден во 1937 година, а кариерата ...
  сите 40 | | | веќе видена

  „Кориере дело Спорт“ на својата насловна страна дека пренесува Јувентус му нуди нов договор на Марио Манџукиќ со важност до 2022 година. Актуелниот договор на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Италија е на нозе – Диего Годин пристигнува во Интер! Само неколку дена откако во Шпанија се појави вест дека Атлетико Мадрид е во опасност да остане без ...
  сите 76 | | | веќе видена

  После Светското првенство, ова лето Диего Армандо Марадона ја превзема функцијата на претседател на белорускиот Брест. Но таму се задржа кратко, затоа што во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез би можел да се врати во Шпанија бидејќи за него силен интерес покажуваат Атлетико Мадрид и Валенсија. Санчез ...
  сите 13 | | | веќе видена