Атлетико

  во

  Ќе остане запаметен како човек на одлука во натпреварот кој во фудбалската историја ќе важи за еден од оние антологиските. Хуан Кинтеро љубителите на фудбалот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд отпатува за Монако без шестмина првотимци во пресрет на мечот од последното коло во групната фаза од Лигата на шампионите. „Милионерите“ ќе ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Ривер Плејт ја освоија четвртата титула во најпрестижното клупско натпреварување во Латинска Америка, но на листата е исто така аргентински клуб ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Вечерва се игра епскиот реванш во финалето на Копа Либертадорес помеѓу Ривер и Бока. Овој натпревар се игра на „Сантијаго Бернабеу“, а тоа е прилика за ѕведите ...
  сите 22 | | | веќе видена