Атлетико

  во

  Серхио Рамос оваа вечер влезе во историјата на шпанскиот фудбал, бидејќи со реализираниот пенал во 64-та минута стана само вториот дефанзивец кој стигнал до ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид загуби многу важни фудбалери овој преоден рок, а меѓу нив се Гризман, Годин и Ернандес, но се чини дека Диего Симеоне допрва ќе доживее уште ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак сака да го напушти шпанскиот клуб ова лето, а неговата желба е да се приклучи на Манчестер Јунајтед. 26-годишниот голман ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Единсон Кавани има договор со ПСЖ уште една година, но ова лето ќе ги напушти редовите на францускиот шампион. Кавани потроши шест сезони во ПСЖ и постигна 193 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Голманот Јан Облак сака да замине од Атлетико Мадрид поради „прекршените ветувања“, и Манчестер јунајтед се први фаворити за неговиот потпис, тврди „ЕСПН“. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Антоан Гризман во саботата објави дека веќе знае каде ќе игра следната сезона и по се изгледа ќе остане во Шпанија. Шпанија Францускиот играч минатиот месец ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид загуби многу важни фудбалери овој преоден рок, а меѓу нив се Гризман, Годин и Ернандес, но се чини дека Диего Симеоне допрва ќе доживее уште ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Медиумите од Турција пренесуваат дека директори на Атлетико Мадрид оваа недела ќе пристигнат во Истанбул на средба со колегите од Фенербахче за да го ...
  сите 39 | | | веќе видена