Атлетико

  во

  Најголемите и најбогатите клубови од Европа одржаа таен состанок на кој разговараа за формирање на ново клупско натпреварување кое би се викало Европска ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Реал, Барселона, Јунајтед, Баерн, Јувентус, Челзи, Арсенал, ПСЖ, Сити, Ливерпул и Милан ќе се водат на основачи, додека Атлетико Мадрид, Дортмунд, Марсеј, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Повикувајќи се на документи од „Фудбал Ликс“, Шпигел открива тајни планови на 11 клубови од стариот континент за формирање на ново натпреварување кое ќе треба ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Големиот број документи објавени преку „Футбол Ликс“ отворија интересни теми во медиумите кои ги имаат материјалите, а една од нив е формирањето на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 40 | | | веќе видена

  11 клубови од стариот континет кроеле планови и консултирале правни фирми и адвокати за формирање на ново натпреварување кое ќе биде сериозна закана за Лигата ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Гигантите на европскиот фудбал предводени од актуелниот шампион Реал Мадрид веќе договориле Суперлига во која постојани членки и основачи ќе бидат 11 клубови, ...
  сите 43 | | | веќе видена