Атлетико

  во

  Златан Ибрахимовиќ вчера ја „запали“ јавноста со својата објава на социјалните мрежи дека ќе се врати во Шпанија. Швеѓанецот кој ќе биде слободен агент во ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Како што стојат работите, Златан Ибрахимовиќ ќе биде една од главните теми во зимскиот преоден рок. Иако има уште два месеци од договорот со Лос Анџелес ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ вчера ја „запали“ јавноста со својата објава на социјалните мрежи дека ќе се врати во Шпанија. Швеѓанецот кој ќе биде слободен агент во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Лионел Меси постигна два гола и имаше две асистенции за да ги предводи Барселона до убедлива 5:1 победа над Реал Валјадолид со која Каталонците (барем ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Лионел Меси постигна два гола и имаше две асистенции за да ги предводи Барселона до убедлива 5:1 победа над Реал Валјадолид со која Каталонците (барем ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Депортиво Алавес и Атлетико Мадрид ги поделија бодовите вечерва на стадионот „Мендизореца“, бидејќи одиграа 1-1 во 11. коло од шпанската Ла Лига. Атлетико ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Екипата на Атлетико Мадрид во самата завршница остана без целиот плен на вечерашното гостување кај Алавес (1-1), а за тоа главен виновник е Лукас Перез. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Алваро Мората ја продолжи позитивната голгетерска серија и на трет натпревар по ред, но неговиот Атлетико Мадрид не успеа да го победи Алавес (1:1). Фаворитот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед очигледно продолжува со стратегијата за ангажирање на млади фудбалери, откако италијанските медиуми открија дека скаути на „ѓаволите“ го ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Со неговиот одличен настап на Ла Лига минатата недела, голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак го изедначи рекордот на Абел Ресино за бројот на натпревари без ...
  сите 20 | | | веќе видена