Атлетико

  во

  Ливерпул со сигурност нема да ја одбрани титулата во Лигата на шампионите откако во осминафиналето загуби од Атлетико Мадрид, но играчите на англискиот великан ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Аргентинецот Лионел Меси, Португалецот Кристијано Роналдо и Бразилецот Нејмар ќе бидат тројцата најплатени фудбалери оваа сезона, проценува магазинот „Фрас ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер размислува да го засили дефанзивниот дел од тимот со искусен фудбалер за кого Манчестер Јунајтед пројави интерес и во минатото. Имено, ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Италијанските медиуми пред неколку дена објавија дека по само една сезона Диего Годин ќе го напушти Интер. Уругвајскиот дефанзивец пристигна во Интер пред ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Маркос Љоренте беше клучниот човек поради кој Атлетико Мадрид успеа да го елиминира Ливерпул од Лигата на шампионите. Тој даде два гола во продолжението и му ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалерот од средниот ред на Атлетико Мадрид, Маркос Љоренте е очигледно голем шегобијец и се чини дека неговата омилена жртва е неговата девојка Патрисија ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер размислува да го засили дефанзивниот дел од тимот со искусен фудбалер за кого Манчестер Јунајтед пројави интерес и во минатото. Имено, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Раководството на Барселона, наводно, одлучило да го продаде Антоан Гризман во летниот рок. Весникот „Каталонски спорт“ денеска објави дека по само една сезона ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Фернандо Торес еден од најдобрите напаѓачи на својата генерација неодамна го прослави 36 роденден. Торес кариерата ја започна во Атлетико Мадрид, потоа играл ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Раководството на Барселона, наводно, одлучило да го продаде Антоан Гризман во летниот рок. Весникот „Каталонски спорт“ денеска објави дека по само една сезона ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Ливерпул во летниот преоден рок ќе тргне во шопинг на дефанзивец, а прв на листата желби кај Јирген Клоп се најде Хосе Марија Хименес. Стоперот на Атлетико ...
  сите 185 | | | веќе видена