Атлетико

  во

  Се ближи почетокот на првенството во италијанската Серија А, а во Милано се уште не ги склопиле „коцките“ во целост. „Росонерите“ доведоа неколку играчи до ...
  сите 15 | | | веќе видена

  За разлика од мајката на Адриен Рабио и татко му на Нејмар за кои пишувавме неодамна, и кои ја вршат функцијата алчни и незгодни менаџери на своите деца, вадат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Каталонскиот гигант кој е бранител на титулата во шампионатот беше изненадувачки поразен со 0:1, голот беше дело на Ариц Адуриз. Реал и Атлетико Мадрид запишаа ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со 1-0 го победи Хетафе, голот го постигна Мората, но главна тема е Жоао Феликс. Шпанија Во текот на второто полувреме 19-годишниот Португалец ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид во новата сезона во Ла Лига тргна со минималната победа над Хетафе . Јорганџиите на „Ванда Метрополитано“ славеа благодарение на погодокот на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со 1-0 го победи Хетафе, голот го постигна Мората, но главна тема е Жоао Феликс.Во текот на второто полувреме 19-годишниот Португалец направи ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид ја отвори сезоната со минимална победа од 1:0 против тимот на Хетафе во натпреварот од првото коло од Ла Лига одигран на „Ванда Метрополитано“. ...
  сите 29 | | | веќе видена