Атлетико

  во

  Реал Мадрид се прикажа во уште едно прескормно издание за свои стандарди, па по разочарувачкото реми со Валјадолид на домашен терен, „кралевите“ измиантава ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Герет Бејл беше главниот фудбалер на мечот меѓу Виљареал и Реал Мадрид, дуелот заврши 2-2, тој ги даде двата гола за кралскиот клуб, но доби и црвен картон. ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со голем пресврт и погодок во самиот финиш го победи Еибар и го продолжи перфектниот старт на сезоната во Примера. Шпанија Натпреварот почна ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Домаќините први беа во позитива уште од 12 минута со погодокот на Г. Морено, а непосредно пред паузата израмни Бејл. Во 74 минута повторно Виљареал беше во ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Мадридски Атлетико беше пред амбисот, но успеа да се издигне и со комплетен пресврт да слави домашна победа против тимот на Еибар со 3-2. Со оваа победа ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со голем пресврт и погодок во самиот финиш го победи Еибар и го продолжи перфектниот старт на сезоната во Примера.Натпреварот почна ужасно за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Екипата на Атлетико Мадрид го задржа перфектниот учинок во Примера и тоа откако вечерва со сензационален пресврт дојде до победа над составот на Еибар. Еибар ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ќе му се исполни желбата на Анте Ребиќ за трансфер, Хрватот е на пат за Милано но намсто да поптише за Интер како што се говореше изминативе денови, ќе заврши ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид ги прими првите голови во сезоната, но тоа не беше проблем да стигне до нова победа во Примера дивисион. Јорганџиите покажаа шампионски ...
  сите 14 | | | веќе видена