Атлетико

  во

  Кога говориме за развој и производство на играчи, клубовите од овој дел од Европа со години наназад завземаат места при самиот врв на листите. Според ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Фудбалскот клуб Реал Мадрид го отпушти тренерот Хулен Лопетеги, ден по понижувачкиот пораз од Барселона од 1:5. За привремен тренер е именуван Сантиаго Солари, ...
  сите 231 | | | веќе видена

  Виновен за тоа е Жаир Болсонаро кој победи во вториот круг од претседателските избори и скоро ќе стане нов претседател на Бразил. Болсонаро можел да стане ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Според „Форбс“, вредноста на Реал изнесува 4,08 милијарди, а на Барселона 4,06 милијарди долари Барселона – Реал, „Ел класико“, дуел меѓу двата најдобри, ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Антоан Гризман е насочен со мислите кон Атлетико Мадрид и клубот со кој одлучи да ја продолжи верноста изминатово лето, но и тој како и сите останати фудбалски ...
  сите 251 | | | веќе видена