Атлетико

  во

  Според „Марка“, Атлетико Мадрид во јануари ќе донесе нов напаѓач бидејќи не се задоволни од Никола Калиниќ кој беше донесен како сериозно засилување. Шпанија И ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Спортинг Хихон остана единствениот шпански второлигаш во Копа дел Реј и ќе ја брани честа на популарната Сегунда против останатите екипи од Ла Лига. Екипата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Составот на екипата победник во женска конкуренција во јужно американската Лига на шампиони, се соочи со реалноста во однос на често поставуваното прашање ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Баерн изгледа навистина постои „шпиун“ бидејќи германски „Билд“ повторно стигна до информации од соблекувалната. Германците тврдат дека хрватскиот стратег ...
  сите 14 | | | веќе видена