Атлетико Мадрид

  во

  Aлваро Мората оваа сезона во дресот на Атлетико Мадрид одигра 10 натпревари во Ла Лигаи постигна пет гола. Во овој момент 27 годишниот напаѓач игра во одлична ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Давид Вилја, искусниот напаѓач на Висел Кобе, најави крај на професионалната кариера по завршувањето на сезоната во јапонскиот шампионат. Поранешната ѕвезда на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Алваро Мората се врати во родната татковина и направи трансфер во Атлетико Мадрид, а со само тоа, стави крај на својата ужасна етапа во Челси за која самиот ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Тимот на Атлетико Мадрид веќе две години игра на ултра модерниот стадион „Ванда Метрополитано“. „Душекчиите“ сепак беа познати по тоа што долго време играа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тимот на Атлетико Мадрид веќе две години игра на ултра модерниот стадион „Ванда Метрополитано“. „Душекчиите“ сепак беа познати по тоа што долго време играа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Висенте Калдерон“ ќе биде запамтен како еден од култните стадиони не само во Шпанија туку и во Европа. Тој беше дом на Атлетико Мадрид 51 година. Јорганџиите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Диего Симеоне, тренерот на Атлетико Мадрид, нема да смее да го води тимот во дуелите од Суперкупот на Шпанија кој ќе се игра во јануари. Тој треба да одлежи ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Фудбалската федерација на Шпанија денеска го промовираше новиот формат на Суперкупот кој во следните три години ќе се игра во Саудиска Арабија, Диего Симеоне ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ерлинг Халанд (19) продолжува со сјајната форма во дресот на автриски Ред Бул Салцбург. Тој постигна хет-трик и на вчерашниот првенствен меч против Волфсбергер ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Ерлинг Халанд (19) продолжува со сјајната форма во дресот на автриски Ред Бул Салцбург. Тој постигна хет-трик и на вчерашниот првенствен меч против Волфсбергер ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалски Суперкуп во своите три наредни изданија ќе се игра турнирски со три клуба и тоа надвор од европскиот континент, а денеска беше направена ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Суперкупот на Шпанија ќе се игра во нов формат, Саудиска Арабија ќе биде домаќин во следните три години а новата соработката на федерацијата треба да и донесе ...
  сите 25 | | | веќе видена