Атлетико Мадрид

  во

  Папу Гомез открива дека во 2013 требал да се пресели во Мадрид, но Атлетико немал доволно пари па му пропаднала можноста повторно да соработува со својот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Аталанта, Папу Гомез се присети на моментот кога беше многу блиску до трансфер во Атлетико Мадрид. Аргентинецот во 2010 година пристигна во Серија ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Поранешниот играч за врска на Атлетико Мадрид, Аугусто Фернандес откри дека не заминал да ја продоли кариерата во Кина од фудбалски причини. „Нема да лажам, не ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Лигата на шампионите ќе продолжи во август и тоа во нов формат, пренесува „Скај Спорт“. Според информациите на реномираниот медиум на состанокот помеѓу УЕФА и ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Атлетико Мадрид и репрезентативец на Аргентина, Аугусто Фернандез се отвори и откри зошто заминал во Кина во 2018 година. Фернандез кој ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Атлетико Мадрид и репрезентативец на Аргентина, Аугусто Фернандез се отвори и откри зошто заминал во Кина во 2018 година. Фернандез кој ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Атлетико Мадрид и репрезентативец на Аргентина, Аугусто Фернандез се отвори и откри зошто заминал во Кина во 2018 година. Фернандез ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Каиро Интернешнл е најубав стадион на светот според изборот на читателите на реномираниот шпански медиуим „Марка“, а Ал Ахли, кој настапува токму на таа арена ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Жоао Феликс повторно се повреди, сега ги истегна лигаментите на коленото при кам-бекот на тренинг по повеќе од два и пол месеци пауза и ќе мора повторно на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Португалскиот интернационалец Жоао Феликс ги повреди лигаментите на коленото. Непосредно откако фудбалските клубови во Шпанија добија дозвола за групни ...
  сите 29 | | | веќе видена