Атлетико Мадрид

  во

  Тимот на Реал Мадрид синоќа забележа победа со 5:0 на домашен терен против Леганес. За „кралскиот клуб“ ова е најубедлив триумф во досегашниот дел од сезоната ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Откако Кристијан Пулишиќ постави нов рекорд за Челси, како најмлад стрелец на хет-трик во првенствен меч, Европската фудбалска унија (УЕФА) состави листа на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Се верува дека Барселона би се задоволила со понуда од околу 35 милиони евра за искусниот Хрват од средниот ред кој се чини дека не е среќен на „Камп Ноу“ ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите голмани во ракометната историја, Арпад Штербик ќе стави крај на кариерата по завршување на оваа сезона, објавија унгарските медиуми. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фановите на реал Мадрид повеќе од деценија чекаа на толку посакуваната титула во Лигата на шампионите, но во 2014-та година, конечно се израдуваа на фамозната ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ вчера ја „запали“ јавноста со својата објава на социјалните мрежи дека ќе се врати во Шпанија. Швеѓанецот кој ќе биде слободен агент во ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Како што стојат работите, Златан Ибрахимовиќ ќе биде една од главните теми во зимскиот преоден рок. Иако има уште два месеци од договорот со Лос Анџелес ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ вчера ја „запали“ јавноста со својата објава на социјалните мрежи дека ќе се врати во Шпанија. Швеѓанецот кој ќе биде слободен агент во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Лионел Меси постигна два гола и имаше две асистенции за да ги предводи Барселона до убедлива 5:1 победа над Реал Валјадолид со која Каталонците (барем ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Лионел Меси постигна два гола и имаше две асистенции за да ги предводи Барселона до убедлива 5:1 победа над Реал Валјадолид со која Каталонците (барем ...
  сите 70 | | | веќе видена