Атлетико Мадрид

  во

  Реал Мадрид сè уште е број 1 фудбалски клуб во Европа, според најновата ранг-листа на УЕФА, а како загревање за новото Ел Класико е податокот дека веднаш зад ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Ќе има бура во Шпанија или барем причина за расправа и препреки помеѓу навивачи на Реал Мадрид и Барселона. Расправата кој повеќе е толериран во Шпанија ...
  сите 89 | | | веќе видена

  После една декада љубителите на фудбалот нема да бидат во можност на Ел Класико да ги проследат потезите на мајсторите на фудбалската игра, едниот ќе ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Вардар заработи 3.15 милиони евра од историското учество во Европа Лигата, прво за македонски клуб, во ланското издание на второто по ранг клупско ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Секако вниманието е насочено кон ЛЕ каде што за прв пат во историјата на македонскиот фудбал една наша екипа учествуваше во групна фаза на УЕФА натпреварување, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Барселона, минатото лето, беше многу близу до остварувањето на голем трансфер. Сепак, на крајот немаше ништо, откако Антоан Гризман одлучи да остане во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Играчот за врска на Атлетико, Коке призна дека во мадридскиот клуб би сакал да го види Марко Ројс. Иако овој 29-годишен фудбалер речиси секој трансфер период ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Атлетико ќе има можност во следното коло од елитното европско клупско натпреварување против истиот противник, пред своја публика да го поправи впечатокот од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд го декласираше Атлетико Мадрид со високи 4:0 на домашната „Сигунал Идуна парк“, резултат кој без никаков сомнеж никој не можеше да го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Малку кој очекуваше дека Борусија Дортмунд ќе има ваков старт во Лигата на шампионите оваа сезона. „Милионерите“ по првите три одиграни кола имаат стопроцентен ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пари Сен-Жермен и Наполи го одиграа најинтересниот натпревар во третото коло во Лигата на шампионите, откако „светците“ мораа да се спасуваат со гол во 93. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пари Сен-Жермен и Наполи го одиграа најинтересниот натпревар во третото коло во Лигата на шампионите, откако „светците“ мораа да се спасуваат со гол во 93. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Третото коло од групната фаза во Лигата на шампионите веќе е завршено, а работите во групите веќе стануваат појасни. Синоќа Барселона заврши огромна работа на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд го декласираше Атлетико Мадрид со високи 4:0 на домашната „Сигунал Идуна парк“, резултат кој без никаков сомнеж никој не можеше да го ...
  сите 26 | | | веќе видена