Атлетико Мадрид

  во

  Атлетико Мадрид забележа голем триумф во дербито од 10. коло во Ла лига против Барселона од 1-0. Клучниот момент во мечот се случи во 45. минута кога по лошото ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид има предност против Барселона од 1-0 по првото полувреме на дерби средбата која вечерва се игра на „Ванда Метрополитано“. Домаќините дојдоа до ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид води со 1:0 на полувремето против Барселона во дербито од Примера дивисион. Најзаслужен за ова водство на Јорганџиите е голманот на гостите. ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид води на полувреме со 1-0 во дербито на 10. коло во шпанската Ла лига. Пред крајот на првиот дел голманот на Каталонците, Тер Штеген направи ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо му оддржа лекција на својот колега Пеп Гвардиола, а Тотенхем со 2:0 го победи Манчестер сити, во дербито од 9. коло. Португалскиот стратег по мечот ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид ја пречекува Барселона во дербито на шпанската Примера дивисион. Капитенот на Барселона, Лионел Меси со нетрпение го очекува овој меч и тоа од ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Љубителите на клупскиот фудбал едвај го дочекаа крајот на репрезентативната пауза која траеше две седмици, па сега се фокусирани кон најквалитетните фудбалски ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Шпанскиот напаѓач Алваро Мората пристигна во Јувентус пред почетокот на оваа сезона и тоа се покажа како добар потег на Старата дама. Познато е дека Јувентус ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Љубителите на клупскиот фудбал едвај го дочекаа крајот на репрезентативната пауза која траеше две седмици, па сега се фокусирани кон најквалитетните фудбалски ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Португалскиот гигант Бенфика во последната деценија оствари огромна заработка од трансфери. Бенфика во овој период годишно во просек заработувала по 100 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона играат вечерва на гости против Атлетико Мадрид во натпреварот од десеттото коло во Ла Лига. По репрезентативната пауза, каталонскиот ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Норвежанецот Ерлинг Халанд (20) ја доби престижната награда „Голден бој“. Изборот за оваа награда го организира „Тутоспорт“, а му се доделува на најдобриот ...
  сите 12 | | | веќе видена