Атлетико Мадрид

  во

  Реал Сосиедад продолжува со одличните настапи сезонава во шпанската Ла лига. Нов на менито на баскискиот тим беше незгониот Кадиз кој беше совладан на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Барселона претрпе нов пораз, овој пат синоќа кај Атлетико Мадрид. Мадрид славеше 1:0, и уште еднаш ги откри сите лоши страни на Каталонците. Барса изгледаше ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Барселона доживеа нов пораз, овој пат синоќа од Атлетико Мадрид. Барса делуваше безидејно, навивачите се разочарани, јасно е дека после десет кола нешто не е ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Џерард Пике има голем проблем, а ги истегна лигаментите на коленото на дуелот меѓу Атлетико Мадрид и Барселона и ќе паузира подолго. Според најавите што се ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Роналд Куман беше разочаран од начинот на кој неговиот тим прими гол во дербито со Атлетико Мадрид, но тренерот на Барселона не криеше дека е загрижен и од ...
  сите 29 | | | веќе видена

  „Имавме две чисти шанси за да израмниме. Се сложувам дека тоа не се многу шанси, но против еден ваков тим секогаш е тешко да се создадат добри позиции. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми ја нападнаа Барселона за бизарната одлука да го пратат 17-годишниот Педри да зборува со медиумите по поразот од Атлетико Мадрид (1:0) за да ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Поразот од Атлетико Мадрид уште повеќе ја продлабочи кризата во редовите на Барселона, каталонскиот гигант по првите осум кола има освоено само 11 бода, што е ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Роналд Куман не криеше дека е загрижен за незгодата повреда која ја заработи Жерард Пике на големото дерби против Атлетико Мадрид, но уште повеќе беше ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Барселона едвај го преживеа бурниот летен период кога најголемата ѕвезда Лионел Меси побара да си замине и влезе во војна со управата на клубот. На крајот Меси ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Барселона одигра доста лош натпревар на гостувањето во шпанската престолнина и поради една своја голема грешка загуби од Атлетико Мадрид, но третиот пораз од ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Меси, Пике и останатите искусни играчи на Барселона после поразите од ривалите праќаат деца да се соочат со медиумите, наместо тие да ја преземат ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Меси, Пике и останатите искусни играчи на Барселона после поразите од ривалите праќаат деца да се соочат со медиумите, наместо тие да ја преземат одговорноста. ...
  сите 85 | | | веќе видена