Атлетико Мадрид

  во

  Атлетико Мадрид продолжи без пораз и на шестиот меч во новата сезона од Примера. Феликс беше стрелец на головите за „душекчиите“ во 43. минута од пенал и 69, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Новата европска фудбалска Суперлига ќе почне да постои од сезоната 2022/2023, а веќе се познати и имињата на клубовите кои би учествувале во тоа натпреварување ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со многу мака го победи Салцбург на домашен терен, а во триумфот од 3:2, главно име на теренот беше Жоао Феликс. Фудбалерот за кој „душекџиите“ ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Дербито на второто коло во Лигата на шампионите ќе се одигра во Торино. Италијанскиот првак Јувентус ја пречекува Барселона на „Алијанц стадионот“, спектакл ...
  сите 47 | | | веќе видена

  На синоќешната прес конференција на која ја најави оставката, Жозеп Бартомеу откри дека Управниот одбор на Барселона прифатил клубот да се вклучи во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах). Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах). Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до ...
  сите 100 | | | веќе видена