Атлетико Мадрид

  во

  По враќањето од репрезентативните обврски, играчите на Барселона го одработија еден од последните тренинзи пред дерби натпреварот кој во сабота ќе го играат ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона направија нов тренинг синоќа пред дербито против Атлетико Мадрид, кое ги чека во сабота. Единствениот кој не присуствуваше на ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона во сабота ќе го одиграат големото дерби против Атлетико Мадрид. Репрезентативната пауза конечно заврши, а клупскиот фудбал се враќа на ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид викендов ќе го одигра мечот од шпанското првенство против Барселона. По репрезентативната пауза тие ќе бидат многу послаби поради повреди, но и ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Тестовите покажаа дека Серхио Рамос има мускулна повреда поради која нема да може да игра до крајот на месецов, што значи дека Реал Мадрид на следните три ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид, викендов, во дербито на колото во Ла Лига ќе ја пречека Барселона. Повредите и коронавирусот гокријат тимот на Атлетико пред овој натпревар. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид викендов во дербито на колото во Ла Лига ќе ја пречека Барселона. Повредите и коронавирусот го кријат тимот на Атлетико пред овој натпревар. ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Трансферот на Антоан Гриезман од Атлетико Мадрид во Барселона воопшто не му беше потребен на каталонскиот гигант, а сумата од 120 милиони евра што е платена ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Виктор Фонт според анкетите во Каталонија засега е фаворит за испразнетото претседателско столче во таборот на Барселона. Претседателскиот кандидат во своето ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Крајот на репрезентативните обврски со големо нетрпение го чекаа фудбалските стручњаци кои работат во клубовите, кои сега се наоѓаат во ситуација да имаат три ...
  сите 88 | | | веќе видена