Атлетико Мадрид

  во

  Во првите четири групи од Лигата на шампионите вечерва заврши третото коло, а во дербито Реал Мадрид со 3:2 на стадионот „Алфредо ди Стефано“ го совлада Интер. ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Црната серија на Луис Суарес продолжи и во Москва во ремито на Атлетико Мадрид од 1-1 против Локомотив. Уругвајскиот голгетер не успеа да погоди и во 23-тиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Реал Мадрид стигна до многу важна 3:2 победа над Интер во дербито на третото коло од Лигата на шампиони, победувајќи го упорниот противник, кој успеа да се ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид одигра само 1-1 на гостувањето кај Локомотив Москва, Борусија Менхенгладбах го декласираше Шахтар на гости и славеше со убедливи 0-6. Лига на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид одигра само 1-1 на гостувањето кај Локомотив Москва, Борусија Менхенгладбах го декласираше Шахтар на гости и славеше со убедливи 0-6.Продолжува ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Борусија Мехенгладбах го „прегази“ Шахтјор со 6:0, додека Атлетико Мадрид не успеа да слави на гостувањето во Москва. Атлетико добро го отвори мечот и поведе ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Го победи Реал Мадрид на гостински терен, па ремизираше со Интер, а вечерва како домаќин Шахтјор Доњецк целосно потфрли. Во третото коло од групата „Б“ во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Борусија Менхенгладбах минатото коло пропушти славна победа над Реал Мадрид, но се вратија со чудесна 0:6 победа на гостувањето кај Шахтјор Донецк предводени ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Борусија Менхенгладбах минатото коло пропушти славна победа над Реал Мадрид, но се вратија со чудесна 0:6 победа на гостувањето кај Шахтјор Доњецк предводени ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Борусија Менхенгладбах ја запиша можеби својата најголема победа во Лигата на шампионите, со убедливи 6-0 го размонтира Шахтар среде Киев. Она што Реал и Интер ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Локомотив Москва и Атлетико Мадрид од 18.55 часот ја почнуваат својата битка во Лигата на шампионите, а преиграта на овој дуел е интересна. Бидејќи во ...
  сите 40 | | | веќе видена