Атлетико Мадрид

  во

  Лионел Меси сезонава е бледа сенка од големиот ас, мегаѕвездата што со еден единствен потег ги решаваше големите натпревари на Барселона и им носеше радост на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Барселона синоќа загуби на гостувањето кај Атлетико Мадрид со 1-0 и дополнително си ги намали шансите за шампионската титула. Шпанија Барселона во моментов е ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Барселона одигра доста лош натпревар на гостувањето во шпанската престолнина и поради една своја голема грешка загуби од Атлетико Мадрид, но третиот пораз од ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Роналд Куман не криеше дека е загрижен за незгодата повреда која ја заработи Жерард Пике на големото дерби против Атлетико Мадрид, но уште повеќе беше ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Барселона може до крајот од сезоната да остане без Жерард Пике. Искусниот дефанзивец се повреди на синоќешното дерби против Атлетико Мадрид и мораше предвреме ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Жерард Пике со солзи во очите го напушти теренот на дуелот со Атлетико Мадрид, дефанзивецот имаше незгодна повреда на коленото а според првичните прогнози се ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците“. Шпанија Дури 18 натпревари ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Барселона го загуби мечот со Атлетико Мадрид (1-0), но тоа дефинитивно не е најлошата вест за каталонците од пресметката на „Ванда Метрополитано“. Атлетико ја ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците".Дури 18 натпревари му беа ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Двојна штета има Барселона од гостувањето кај Атлетико Мадрид. Каталонскиот гигант загуби со 0:1 на „Ванда Метрополитано“, но тоа што е многу поважно е дека го ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Тимот на Атлетико Мадрид успеа да слави над Барселона со 1-0 во дерби натпреварот од 10. рунда во шпанскиот шампионат. Средбата на „Ванда Метрополитано“ не ...
  сите 77 | | | веќе видена