Атлетико Мадрид

  во

  Вредноста на играчите на фудбалскиот пазар достигнува стотици милиони евра. Во Шпанија, најголемите ривали Барселона и Реал Мадрид имаат тимови кои вредат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вредноста на играчите на фудбалскиот пазар достигнува стотици милиони евра. Во Шпанија, најголемите ривали Барселона и Реал Мадрид имаат тимови кои вредат ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со вечерашниот дуел меѓу Баерн Минхен и Херта ќе биде означен стартот на новата сезона во Бундес-лигата, во која баварскиот гигант повторно ќе ја има улогата ...
  сите 166 | | | веќе видена

  На една од објавените листи за најтрофејни клубови се наоѓаат и оние најголемите европски, но се во сенка на клубовите од помалите првенства. Така на листата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  До крајот на преодниот рок можеме да видиме размена на играчи помеѓу два шпански клуб и еден италијански во вредност од 130 милиони евра. Симеоне има намера до ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Алан ќе продолжи да игра за Наполи, каде што е една од главните алки во составот што има големи амбиции, а вицешампионот на Италија одби нова одлична понуда за ...
  сите 29 | | | веќе видена