Атлетико Мадрид

  во

  Антоан Гризман ја оствари својата цел и денеска стана фудбалер на Барселона, а шпанскиот шампион сериозно ја разгледувал опцијата да ангажира и негов соиграч, ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман и официјално е нов член на шпанскиот шампион Барселона. Оваа информација ја потврдија од каталонскиот гигант со што ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Барселона потпиша петгодишен договор со францускиот напаѓач Антоан Гризман, откако го откупи од Атлетико Мадрид за 120 милиони евра. Каталонците во исто време ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан си замина од тренинг-кампот на Реал Мадрид во Монтреал поради приватни причини, потврди „кралскиот клуб“ во крато соопштение. Реал објавија дека ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид не се помири со начинот на кој Антоан Гризман премина на Камп Ноу, „колчонероси“ се заканија со тужба и наместо 120 милиони евра, бараат 200 ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Барселона официјално потврди дека Антоан Гризман е нивни фудбалер по трансферот од Атлетико Мадрид, откако каталонскиот клуб ја плати неговата откупна клаузула ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Трансфер сагата на Антоан Гризман заврши, од денеска тој е фудбалер на Барселона која ја плати откупната клаузула и потпиша со францускиот фудбалер. Шпанија ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид потврдија дека планираат да ја тужат Барселона и Антоан Гризман околу трансферот на Французинот на „Ноу Камп“ кој беше потврден денеска, откако ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид потврдија дека планираат да ја тужат Барселона и Антоан Гризман околу трансферот на Французинот на „Ноу Камп“ кој беше потврден денеска, откако ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Раководството на Атлетико Мадрид објави официјална најава за случајот на Антоан Гризман. Денес адвокати на фудбалерот ја депонираа во канцелариите на Ла Лига ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Атлетико се огласи по трансферот на Антоан Гризман во Барселона, „колчонероси" сметаат дека сумата од 120 милиони евра со која напаѓачот си ја купи слободата е ...
  сите 131 | | | веќе видена