Атлетико Мадрид

  во

  Во вечерашните мечеви од четвртото коло во фудбалската Лига на шампиони стрелците беа навистина расположени. На шесте меча кои започнаа во 21 часот беа ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Реал Мадрид не покажа милост и го совлада Галатасарај со 6:0 во натпревар од групата „А“ во Лигата на шампионите, одигран на „Сантијаго Бернабеу“. Избраниците ...
  сите 225 | | | веќе видена

  ГРУПА А ПСЖ - Клуб Бриж 1:0 Реал Мадрид - Галатасарај 6:0 ГРУПА Б Баерн Минхен - Олимпијакос 2:0 Црвена Звезда - Тотенхем 0:4 ГРУПА Ц Аталанта - Манчестер Сити ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Реал Мадрид го растури Галатасарај совладувајќи го со 6-0 и се доближи до реализација на целта, пласман во нокаут фазата од Лигата на шампионите. „Кралевите“ ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Француската екипа на ПСЖ ги освои трите бода благодарение на погодокот на Икарди во 22. минута после асистенцијата на Дагба. Во истата група „А“ Реал Мадрид ја ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Нови изненадувања во Лигата на шампионите. Во вечерните натпреаври о 21 часот, Баер од Леверкузен кој е убедливо последен на табелата, го совлада Атлетико од ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Италијанскиот хегемон Јувентус оствари многу тешка победа од 2:1 над Локомотив Москва на средбата во групата „Д“ во Лигата на шампионите. „Бјанконерите“ го ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Роберт Левандовски не сопира со голови во Лигата на шампионите, вечерва го постигна шестиот во овој циклус за Баерн против Олимпијакос, во меч што заврши со ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус вечерва играат против Локомотив Москва во четвртото коло од групната фаза од Лигата на шампиони. Старата дама е на прво место по три ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Јувентус има за цел да го задржи првото место во групата Д во ЛШ, со евентуална победа против Локомотив Москва во Русија. Локомотив е домаќин на италијанскиот ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Манчестер Сити му гостува на тимот на Аталанта во четвртото коло од Лигата на шампионите. „Граѓаните“ се лидери во групата и Пеп Гвардиола може да си дозволи ...
  сите 60 | | | веќе видена