Атлетико Мадрид

  во

  Како што пренесува шпанска „Марка“, Диего Коста има големи проблеми со дискус хернија и најверојатно 31-годишниот напаѓач ќе мора да биде опериран. Конечната ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Шпанската национална телевизија (РТВЕ) објави дека нема да има понуда за откупување на правата за завршницата за шпанскиот Суперкуп, што ќе се одржи во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Шпанскиот прволигаш, Атлетико Мадрид се соочува со сериозен проблем и тоа со еден од нивните најдобри играчи Диего Коста. Бразиелцот со шпански пасош не ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа, изјави дека не го засегаат критиките и дека тој е еден од најдобрите голмани на светот. – Не го читам печатот, внимавам ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Шпанија, Алваро Мората, зборуваше за тоа колку му било тешко кога играл за Челзи. Одличниот напаѓач мина година и пол во Лондон, но не ги оправда ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид донесе неколку засилувања во текот на летото. Секако, најзвучното име беше Жоао Феликс, за кого беа исплатени 126 милиони евра, а покрај него, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Алваро Мората се врати во родната татковина и направи трансфер во Атлетико Мадрид, а со само тоа, стави крај на својата ужасна етапа во Челси за која самиот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Играчот од одбраната на Јувентус, Мерих Демирал би можел да си замине во јануарскиот преоден рок по само шест месеци поминати во Торино. 21 годишниот турски ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Давид Виља стави крај на блескавата кариера. Никој не играше таков фудбал како Шпанија кон крајот на минатата деценија. Сепак дојде крајот на една златна ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Aлваро Мората оваа сезона во дресот на Атлетико Мадрид одигра 10 натпревари во Ла Лигаи постигна пет гола. Во овој момент 27 годишниот напаѓач игра во одлична ...
  сите 33 | | | веќе видена