Атлетико Мадрид

  во

  Диего Симеоне успеа да направи од Атлетико Мадрид тим кој наидува на огромен респект во светската спортска јавност, бидејќи темепраментниот аргентински ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Според информациите, каталонците не биле задоволни од колебливите резултати на францускиот фудбалер во последниве неколку месеци. Наместо тоа, шефовите на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  „Maрка“ пренесува ексклузива – Диего Симеоне е на чекор од потпишување нов договор со Атлетико! Доколку некој очекуваше Чоло да го напушти Мадрид, очигледно се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Сепак, преговорите се во почетна фаза. Можеби Хименез побрза и веќе го пресели својот играч во редовите на „нероаѕурите“ или е сигурен дека неговиот играч ќе ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите светски голмани, Јан Облак наводно не бил среќен со моменталната ситуација во Атлетико Мадрид. „Марка“ пренесува дека словенечкиот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Добро познато е дека големите фудбалските клубови издвојуваат цело богатство за платите на своите најдобри фудбалери, а најмногу на плати на своите фудбалери ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски експерт Клаудио Раниери е новиот менаџер на англиски Фулам. Фулам официјално соопшти дека нов менаџер на клубот е искусниот Италијанец ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите светски голмани, Јан Облак наводно не бил среќен со моменталната ситуација во Атлетико Мадрид. „Марка“ пренесува дека словенечкиот ...
  сите 25 | | | веќе видена