Атлетико Мадрид

  во

  Јувентус беше спремен да го исполни барањето на Роналдо, но… Претседателот на фудбалскиот клуб Бенфика, Луис Фелиое Виера денес изјави дека Жоа Феликс нема да ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Атлетико Мадрид и Монако, Јаник Фереира Караско е решен да се врати во европскиот фудбал. Тој пред околу една година на изненадување на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Барселона со вчерашната гостинска победа над Алавес од 2-0 дојде на еден чекор до титулата во Примера. Каталонците сега имаат 80 бодови или 12 повеќе во однос ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Ернесто Валверде можеше да си дозволи да му даде одмор на Лионел Меси пред полуфиналето на Лигата на шампионите со Ливерпул и да го пушти во игра во финишот на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Барселона положи уште еден испит во шпанската Примера и тоа на гостински терен кај Алавес со што направи уште еден исчекор кон одбрана на титулата во домашниот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Италијанските медиуми најавуваат разделба меѓу Наполи и капитенот Лоренцо Инсиње ова лето. Врската меѓу клубот и фудбалерот се влошила по елиминацијата на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед – Манчестер сити (21 часот) Најтрофејниот англиски клуб го пречекува актуелниот првак на „Олд Трафорд“. Ова е дуел кој може да го одреди ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Неколку медиуми од Англија пишуваат дека Манчестер јунајтед го идентификувал голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак како прва цел во случај Давид Де Хеа да ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Дисциплинската комисија на шпанската фудбалска федерација го казни Хавиер Алберола. Тој нема да може да дели правда на фудбалски натпревари во два круга од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Барселона положи уште еден испит во шпанската Примера и тоа на гостински терен кај Алавес со што направи уште еден исчекор кон одбрана на титулата во домашниот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  „Каталонците“ се на чекор до одбрана на титулата по вечерашниот триумф на „Мендизороца“, Барса дури може да стана шампион и без да истрча на теренот. Шпанија ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Барселона со 0-2 триумфираше на гостувањето кај Алавес и дојде на чекор до нова титула во Шпанија, „каталонците“ ги делат три бода од шампионско славје. ...
  сите 46 | | | веќе видена